Stěhování do Brna – brněnská sídliště


Pokud se chystáte na stěhování do Brna a hledáte bydlení v paneláku, rozhodně byste měli vědět něco o jednotlivých čtvrtích, ve kterých se nacházejí největší brněnská sídliště. Brno je krásné město s mnoha možnostmi, ale každá čtvrť má své vlastní charakteristiky a zvláštnosti. V tomto článku se zaměříme na čtvrti Bohunice, Líšeň, Bystrc a Vinohrady.

Brno – Bohunice

Bohunice je jednou z největších čtvrtí v Brně a je situována na jihozápadě města Brna. Její dominantou je Fakultní nemocnice Brno, která je jedním z nejvýznamnějších zdravotnických zařízení v České republice. Dalším významným areálem, který se zde nachází je kampus Masarykovy univerzity. Pokud hledáte nemovitost na prodej v Brně, Bohunice mohou být ideální volbou.

Brno – Líšeň

Líšeň se nachází na severovýchodě Brna a je považována za jednu z nejrychleji rostoucích čtvrtí v Brně. V posledních letech bylo zde postaveno mnoho nových bytových domů a významných infrastrukturních projektů, jako je například modernizace náměstí Osvobození. Líšeň je také domovem mnoha sportovních areálů, včetně největšího fotbalového stadionu v Brně, Městského fotbalového stadionu. Pokud hledáte moderní bydlení s dobrou infrastrukturou a sportovními možnostmi, Líšeň by mohla být tou správnou volbou. Pokud budete potřebovat stěhování po Brně, nebo mimo něj, rádi vám pomůžeme.

Brno – Bystrc

Bystrc se nachází na západním okraji Brna a je známá svou přírodou. Nachází se zde Brněnská přehrada (zastarale též Kníničská přehrada), která je velmi oblíbená pro vodní sporty a procházky. Další výhodou této čtvrti je dobrá dopravní dostupnost, zejména na dálnici D1. Pokud hledáte klidné bydlení v přírodě, ale s dobrou dopravní dostupností, je pro vás Bystrc dobrou volbou. Jestliže potřebujete poradit se s hledáním bydlení v této lokalitě, obraťte se na realitní kancelář, ve které vám jistě rádi poradí a pomohou.

Brno – Vinohrady

Sídliště Brno – Vinohrady vyplňuje většinu městské části Vinohrady, která se nachází v severovýchodní části Brna. Rozkládá se mezi Židenicemi, Líšní a Maloměřicemi. Sídliště bylo postaveno mezi lety 1981 a 1989 a jedná se tedy o nejmladší panelové sídliště, které v Brně za socialismu vzniklo. Žije zde aktuálně okolo 14 tisíc obyvatel. V minulosti patřilo sídliště katastrálně z většiny pod městskou část Brno – Vinohrady, ale v roce 1990 zde vzniká nová samostatná část Brno – Vinohrady.

Jedná se o jedno z největších sídlišť v Brně a patří mezi nejvýznamnější urbanistické projekty druhé poloviny 20. století. Sídliště Vinohrady bylo plánováno jako moderní a dobře dostupné sídliště, které by mohlo poskytnout kvalitní bydlení pro tisíce obyvatel. Celé sídliště bylo postaveno na místě, kde dříve stávaly vinohrady a zahrady, které daly sídlišti své jméno. Proto zde také najdeme ulice s názvy podle vinařských oblastí – Pálavské náměstí, Bzenecká. Vlčnovská, Prušánecká, Mikulovská, Čejkovická a další. Pokud hledáte bydlení v této lokalitě, obraťte se na zkušené realitní makléře z Brna.

Vzhledem k tomu, že sídliště Vinohrady bylo postaveno v období socialismu, bylo plánováno jako obytný komplex, který měl být soběstačný a poskytovat vše, co obyvatelé potřebovali, včetně obchodů, škol, mateřských škol, lékáren, zdravotnických zařízení a sportovních areálů. V posledních letech bylo sídliště Vinohrady modernizováno a zrekonstruováno, aby vyhovovalo moderním standardům bydlení. Bylo provedeno mnoho renovací bytových domů, včetně výměny oken, zateplení budov, modernizace elektroinstalace a dalších úprav. Kromě toho byly vybudovány nové sportovní a rekreační plochy a moderní obchodní centrum na Pálavském náměstí.

Sídliště Vinohrady se nachází v blízkosti důležitých dopravních uzlů, jako je dálnice D1, což umožňuje snadný přístup k dalším částem města. Také je dobře spojeno s městskou hromadnou dopravou