Stěhování z Brna do Prahy


Praha a Brno, to je nekonečná studnice mnoha vtípků, ale také námět pro zvažování životního stylu. Obě města mají nepřeberné množství pracovních příležitostí i zdrojů zábavy. o Brně se říká, že je to největší vesnice, zatímco o Praze, že je to nejmenší velkoměsto. Svým způsobem je to pravda, ale co do životního stylu se obě města zase tolik neliší. Liší se ovšem krajinou, do které jsou zasazeny. Praha je krajském městem, ale leží v centru Středních Čech, tedy rovinatého kraje s dosahem Českých hor. Naproti tomu Brno je definované svojí polohou v Moravské bráně, tedy v prostoru mezi Karpatami a Vysočinou. To mu dává jiný ráz a také z toho vyplynuly také jiné místní tradice i historie. Z hlediska možností bydlení mají obě města opravdu co nabídnout. Praha je hlavním městem a je 3 x větší než Brno. To tedy může být lepší volbou pro ty, kdo by chtěli trošku více klidu. I když i to je pochopitelně relativní. Pokud se rozhodnete přestěhovat z Prahy do Brna, zcela jistě nebudete litovat. Stejně tak ale věříme, že stěhování z Brna do Prahy je stejně dobrým životním krokem pro ty, kdo mají rádi ještě více příležitostí a ruchu, než může nabídnout jihomoravská metropole.

Minimalizujte stres při stěhování

Stěhování je často spojováno s velkým stresem a náklady, zejména pokud se jedná o stěhování z jednoho města do druhého. Avšak existují způsoby, jak učinit celý proces co nejjednodušším. Můžete pochopitelně provést stěhování svépomocí, ale daleko rychlejší, bezpečnější a podle nás i levnější je stěhování provedené stěhovací firmou.

Z Prahy do Brna – jaké jsou možnosti

Pokud se chystáte stěhovat z Prahy do Brna a hledáte spolehlivou a cenově dostupnou stěhovací firmu, máte několik možností. Prvním krokem při hledání levné stěhovací firmy je zjistit, jaké služby potřebujete. Je důležité si uvědomit, že některé firmy nabízejí pouze základní stěhovací služby, zatímco jiné poskytují služby komplexní, včetně balení, přepravy a vykládky. My patříme rozhodně do druhé skupiny.

Dalším krokem je porovnání cen a recenzí různých stěhovacích firem. Existuje mnoho online srovnávačů, které vám umožní porovnat ceny a recenze různých firem. Nicméně je dobré se také zeptat svých známých. Většina z nich již stěhování někdy v životě absolvovala a možná vám doporučí dobré řešení.

Stěhováci stěhují i o víkendech

Nezapomeňte zvážit datum svého stěhování. Pokud si dokážete naplánovat stěhování na víkend, profesionální stěhovací firmy vám rády vyjdou vstříc. Jestliže pro vás není problém stěhování ve všední dny, nebo v jiný neobvyklý čas, můžete ušetřit peníze, protože v této době jsou ceny stěhovacích služeb často nižší.

Zbavte se nepotřebných věcí

Dalším způsobem, jak ušetřit peníze při stěhování, je minimalizovat množství věcí, které chcete převézt. Pokud se vám podaří prodat nebo darovat zbytečné věci, můžete ušetřit na nákladech na přepravu. Naší oblíbenou radou je – co jste rok nevzali do ruky, to je dobrý adept na likvidaci. Nejen že tím snížíte náklady na stěhování, ale také zjistíte, že se v novém bydlení cítíte často mnohem lépe. Zkrátka dobře začnete tak trošku v novém bytě nový život a neponesete si sebou tolik věcí z minula. Často se totiž lidé stěhují po prodeji bytu v rámci rozvodů a také v rámci jiných složitých událostí, jako jsou úmrtí a nechtějí si příliš jitřit mysl vzpomínkami.

Jak poznat kvalitní stěhovací firmu?

Pokud hledáte spolehlivou a cenově dostupnou stěhovací firmu pro vaše stěhování z Prahy do Brna, doporučuji se obrátit na firmy, které mají dlouholeté zkušenosti a pozitivní recenze od svých zákazníků. Garantem poctivě vytvořených recenzí je v dnešní době zejména Google nebo recenze na Firmy.cz. Proto zkoumejte Google recenze a mrkněte také na Firmy.cz, které jsou úzce propojené s jejich mapovou službou Mapy.cz. Poraďte se o stěhování také s přáteli a konečné rozhodnutí vždy dělejte s chladnou hlavou a s kalkulačkou v ruce.

Nevíte na kolik takové stěhování přijde?

Je to jednoduché. Můžete buď poslat poptávku mnoha stěhovacím firmám, projít si jejich weby, ale my doporučujeme spíše abyste zavolali na dvě tři konkrétní firmy, porovnali sijejich nabídky, ale také vzali v potaz osobní symaptie. Pokud narazíte na firmu, která je vstřícná, umí požadované služby, ale je o něco dražší, nedívejte se jen na cenu stěhování.