Stěhováci jako Brno


Když si zkusíte vyhledat na Google slovo stěhováci, tak zjistíte, jak si tento vyhledávač stěhováky představuje. Dalo by se říct, že jsou to podle něj usmívající se chlapíci, kteří pžřenášejí těžké věci, jako kdyby nic nevážily. Částečně to tak je, ale jejich tajemství nespočívá pouze ve fyzické síle. Každý z nás, kdo někdy prodával byt, nebo kupoval nový a musel se stěhovat, tak ví, že je okolo stěhování spousta zařizování, starání a také, že pak člověka často bolí celé tělo. Jak je tedy možné, že stěhováci stěhují každý den a někdy dokonce stěhují dva byty za den a zvládají to? Mají na to snad nějaké kouzlo, nebo dobrého ortopéda či zázračné pilulky od bolesti?

Stěhováci vědí co jak správně stěhovat

Když si najmete stěhováky a budete je chvíli sledovat, tak zjistíte, že dělají spoustu věcí jinak, než by je dělal nezkušený člověk. Není to tak, že jejich jedinou schopností je hrubá síla, ale chce to také chytrost, šikovnost a praxi. Česká republika je například specifická tím, že zde máme mnoho panelových domů a ne všechny jsou opatřeny dostatečně velikým výtahem, nebo ho někdy nemají vůbec. Jak potom stěhovat byt, který je ve třetím patře? Jak z něj dostat těžké skříně, těžký kuchyňský stůl, postel, nebo například přestěhovat klavír? To ale zdaleka není všechno. Lidé dnes mají v bytech například trezory, klece se zvířaty a jiné netypické věci. Takže jak na to jdou profesionální stěhováci?

Pomůcky na stěhování

Stěhovací pomůcky nejsou jen popruhy, ale také správné nářadí k rozdělání nábytku, stěhovací krabice, obaly, zvedáky, pomůcky pro přikurtování ve stěhovacím voze, fólie pro zabalení drobností, transportní vozíky s kolečky, rudly, karabiny, … Samostatnou kapitolou je pak i správné oblečení. Jestliže dorazí při stěhování svépomocí kamarád v plátěných svátečních kalhotách a nemá ani rukavice, bude použitelný nejspíše pouze jako balič a přišli jste o nosiče. Když se takoví pomocníci sejdou tři z pěti, máte problém. U stěhováků (mluvíme za sebe a nikoli za jiné firmy) taková situace nenastane. Stěhování není jen o pomůckách, jak si někdo může myslet, ale je to i o pomůckách. Když je nemáte, bude se vám stěhovat podstatně hůře.

Znalost Brna, okolních obcí a terénu

Víme kudy projedeme, kde jsou dobré a bezpečné cesty. Pokud si nejsme před stěhováním jistí, projdeme si trasu, vymyslíme, jak vše nejlépe provést. Stěhovali jsme v minulosti v podstatě cokoli kamkoli a vždy jsme si poradili. Stěhujeme v okolí Brna již mnoho let a známe velmi dobře téměř každou okolní vesnici. Víme kde lze zaparkovat, kde je to složitější, nebo dokonce nemožné a budeme muset použít stěhovací pomůcky pro dopravování na větší vzdálenosti.

Víme kam vyjedeme a nevyjedeme, kde budeme muset více nosit v rukách a kde bude lepší použít techniku a pomůcky. Brno i jeho okolí je rozdílné. Severně od Brna převažují kopce, zatímco jižní okraje Brna a navazující krajina je spíše rovinatá. Jiné je stěhování pomocí výtahu a jiné při stěhování po schodech. Jinak náročné je také stěhování po nezpevněných cestách, které mohou být třeba v bezprostředním okolí vesnického domu a jiné v městských úzkých uličkách, kde se neotočíte s autem, nebo téměř nemůžete otevřít po zaparkování boční dveře. Proto si vše předem obhlížíme a umíme se poté nachystat na jakoukoli situaci.

Děláme zkrátka vše pro to, abychom stěhování zrealizovali rychle, bezpečně a tím také levně a abyste se nemuseli téměř o nic starat a pouze na celou akci dohlížet.

Dostatečné množství rukou

Pokud jste někdy stěhovali sami, tak jistě znáte situaci, kdy nabíjíte zbraně = obvoláváte kamarády, kteří by vám mohli pomoct se stěhováním. Obvoláte jich pro jistotu 10, říkáte si, že když jich 5 slíbilo, že přijdou, tak by to mělo být v pohodě. No a pak nastane den D a ráno jeden zavolá, že nemůže, protože manželka řekla, že je potřeba jet nakupovat a další, že nemůže, protože ho chytla záda. Takže nakonec máte k dispozici pouze sebe a 3 další páry rukou a doufáte, že to tak skutečně bude a už nikdo neodpadne. No jo, ale co když jeden z odpadlíků, který nedorazí, měl přijet stěhovat s osobním autem, nebo nedej bože dokonce s klíčovou komponentou akce, tedy s dodávkou? Co teď? A to je právě ten rozdíl. Pokud vám celou akci realizují stěhováci, nemusíte se o tyto problémy starat. Například naše stěhovací firma má k dispozici několik stěhovacích vozů a několik lidí v záloze. Takže i kdyby někdo onemocněl a jedno auto nejelo, dokážeme tuto situaci operativně řešit. Navíc u nás nevstupuje do hry lidský faktor (nečekaná lenost kamaráda, potřeby manželky, … ). My se stěhováním živíme a proto je v našem zájmu zdárně celou akci zrealizovat.

Správné plánování

Stěhováci dobře znají své schopnosti a časové možnosti. Proto vždy plánujeme, jak a kdy budeme stěhovat, abychom vše stihli. Není to však jen o tom. Před stěhováním si naplánujeme nejen kapacity, ale i zajistíme stěhovací trasy, balící materiál, pomůcky pro transport. Jinak přistupujeme ke stěhování skříně nebo stěhování těžkého trezoru a jinak ke stěhování piána, nebo křišťálového lustru.

Kvalitní stěhovací vozy

Stěhování není jen o tom věci odnést a donést do bytu, ale také o bezpečné nakládce a vykládce z vozu, ale také o samotném převozu. Stěhováci jsou vždycky i manuálně zruční. V dnešní době sice lze koupit nákladní vozy s úpravami pro stěhování, ale stěhováci vždy přijdou ještě na další vylepšení, která si sami zrealizují a která jim usnadní práci. Jedná se o nejrůznější úchyty po uvnitř vozů, kurtování k podlaze, dodatečné polstrování a jiné vychytávky, které zajistí dobré uložení a zabrání posouvání během jízdy. Zkrátka mají, kromě běžných zvedacích plošin, své vozy i jinak dodatečně „vytuněné“. Stěhovací vozy jsou pochopitelně zcela vodotěsné a odolné proti všem klimatickým výkyvům a nemusíte se proto bát deště, ani přehřívání či promrzání věcí. Děláme vše pro bezpečnou a rychlou nakládku, transport i vykládku.

Uskladnění stěhovaných věcí v Brně

Při Stěhování je potřeba občas věci také dočasně uskladnit. Často se totiž stává, že mezi vyklizením starého bytu a přestěhováním do nového, je časová prodleva. Proto zajišťujeme také uskladnění v zamykatelných, bezpečných velkoobjemových kontejnerech, které jsou v dobře hlídaném objektu. Od kontejnerů pak dostanete klíče a můžete si do nich kdykoli přijít pro vaše věci, nebo se s námi později domluvit na dokončení stěhování.