Vyklízení bytu po zemřelém


Smrt blízkého není nic, co bychom si přáli a málokdy se na takovou situaci dokážeme dobře připravit. Někdo se na konec života a to, co po něm následuje připravuje předem alespoň tím, že řeší svoje poslední věci. Přemýšlí nad tím, co se má stát s majetkem. Může se jednat o movitý i nemovitý majetek. Dědictví nemovitosti je v dnešní době legislativně dobře ošetřený proces, ale vstupují do něj rodinné vztahy. I díky tomu patří toto období života k nejsložitějšímu. Přišli jsme o milovanou osobu a musíme ještě řešit co s věcmi, které po zesnulém zbyly. Často k nim máme emoční vazbu my i další pozůstalí a celá situace může být díky tomu dost vypjatá. Proto pokud je to možné, tak je dobré zjistit předem, jak probíhá dědické řízení, abychom pak nebyli překvapeni až situace nastane.

Vyklízení pozůstalosti

Poté, co je dědické řízení ukončeno a věci jsou vyřešeny, nastává často další poměrně náročná fáze, tedy potřeba nemovitost vyklidit a uvést do dobrého stavu tak, aby v ní mohli bydlet další lidé. Mohou to být dědicové, nebo lidé, kterým nemovitost pronajmete, nebo případně noví majitelé, kteří nemovitost získají po případném prodeji.

Vyklízení sklepa

Pokud potřebujete vyklidit sklep, můžete se do toho pustit sami, nebo si na to najmout nás. Sklepy jsou prostory, kam zpravidla léta ukládáme spoustu věcí, o kterých víme, že je nyní nepotřebujeme, ale předpokládáme, že bychom je mohli potřebovat v budoucnosti. Proto si je chceme nechat. Do toho používáme často sklepy pro uskladnění potravin, ale často také uhlí či jiných paliv, nebo také nábytku a dalších věcí. Sklep pak bývá při vyklízení pozůstalosti noční můrou dědiců. Přitom není potřeba zoufat, protože jsou zde specializované firmy, které si se sklepem umí poradit. Většinou se jedná o stěhovací firmy, jako je právě ta naše. Dokážeme prostory nejen vyklidit, ale také vyčistit a případný odpad ekologicky zlikvidovat.

Vyklízení půdy

To, co platí o sklepech, platí i o půdách. Půdy se liší ovšem v tom, že mají po vyklizení větší potenciál k tomu, aby byly předělány na bydlení. Mohou zde vzniknout nové obytné prostory napojené na stávající byt, nebo případně i samostatné byty. Půdní byty jsou dnes populární i když vyžadují nemalé investice.

Vyklízení půdy je také specifické v tom, že se jedná o prostory, které jsou hůře dostupné. Pokud ji budete vyklízet sami, budete muset být velmi opatrní, aby nedošlo k úrazu, nebo třeba propadnutí podlahy půdy. Půda bývá ovšem zpravidla dostupná pouze po schodech, nebo dokonce jen po žebříku a tak či tak, budete potřebovat, aby vás bylo na vyklízení více. Pokud se rozhodnete, že nechcete být na tuto činnost sami, můžete využít našich profesionálních služeb.

Prodej zděděné nemovitosti

V momentě, kdy budete vyklízet nemovitost, která se nachází v našem působišti, tedy v Brně a připravovat ji na prodej, můžete se obrátit na profesionály například z realitní a kanceláře RE/MAX v Brně. Rádi se s nimi domluvíme, jak správně vyklizení provést a pomoci ji připravit tak, aby mohly proběhnout prohlídky a aby se rychle našel nový majitel.

Vyklizená nemovitost jako zdroj starožitností pro sběratele

Sběratelé jsou lidé, kteří často hledají tam, kde něco končí. Často se vyskytují tam, kde se něco vyklízí, likviduje, stěhuje. Pokud tedy máte nějaké věci, o kterých si myslíte, že by mohli sběratele zajímat, neváhejte je kontaktovat a oni vám jistě rádi pomohou se těchto věcí zbavit a ještě na tom můžete i vydělat. Může se jednat o stará rádia, obrazy, starožitný nábytek a podobně. Sběratelé vám budou vděční, nebo vám poradí, jak se se starožitnostmi vypořádat.

Likvidace odpadu

Pokud vyklízíme, tak vždy také likvidujeme odpady, které při tomto procesu vzniknou i to, co najdeme ve vyklízené nemovitosti.