Stěhování Brno – Bystrc


Brno – Bystrc je městská část, kde najdete paneláky, ale také části, které si zachovaly svůj původní venkovský charakter. Bystrc je jedním z nejatraktivnějších míst pro život v Brně. Tato lokalita je vhodná pro ty, kteří preferují život v blízkosti přírody, ale zároveň chtějí mít snadný přístup k dynamickému životu velkoměsta.

Okolní městské části a obce

Brno – Bystrc se nachází na severozápadě Brna a hraničí s několika dalšími městskými částmi a obcemi. Na východě sousedí s městskou částí Brno – Žabovřesky, na jihovýchodě s částí Brno – Jundrov a na severovýchodě s Brno – Kníničky. Jižně pod Bystrcí pak leží Žebětín. Na severu pak Rozdrojovice a Veverská Bítýška.

Stěhování za přírodou

Západní a severozápadní okraj Bystrce je zalesněný a lze zde tedy příjemně trávit volný čas. Bystrcí také protéká největší „brněnská řeka“ Svratka a především se zde nachází Brněnská přehrada. Ta byla dříve také nazývaná Kníničská přehrada, nebo vodní nádrž Kníničky. Brněnská přehrada je největším vodním dílem na řece Svratce. Přehrada a její okolí je protkané turistickými trasami a cyklostezkami a také je možné využít zdejší lodní dopravy. Přehrada má bohaté zázemí pro relaxaci i pobyty turistů a kulturní vyžití.

Realitní trh a ceny nemovitostí

Pokud jde o realitní trh v Brně – Bystrci, jedná se o velmi žádanou oblast, což se odráží i v cenách nemovitostí. Kromě tradičních rodinných domů zde najdeme především řadu bytových, tedy panelových domů a nových rezidenčních projektů. Ceny nemovitostí jsou v Bystrci velmi rozmanité. Pokud jste majitel a potřebujete udělat odhad nemovitosti, obraťte se na realitní makléře pokud potřebujete pomoct s koupí, můžete se na ně obrátit také, nebo se jednoduše dívat při toulkách Bystrcí okolo sebe a zcela jistě najdete nějaký rodinný dům či byt na prodej. Stěhování do Bystrce je pak pro nás hračkou, takže pokud máte vybráno, neváhejte se obrátit na zkušené stěhováky z Brna.

V Brně – Bystrci je vyšší poptávka po bytech než po domech. Tento trend je dán především specifickým charakterem této městské části, tedy tím, že je zde několik sídlišť. Bystrc je ideální pro rodiny s dětmi hledající klidné bydlení v blízkosti přírody, takže se lidé nejčastěji stěhují do větších bytů.

Pokud se chcete přestěhovat do nového bydlení, můžete zde také koupit pozemek a postavit zcela novou nemovitost. Pokud máte koupený pozemek, vyřízená patřičná povolení ke stavbě, rádi vám pomocí naší autodopravy pomůžeme dovézt ze stavebnin potřebné vybavení i materiál dle domluvy.

Dopravní dostupnost

Výhodou této oblasti je také dobrá dopravní dostupnost přes Žabovřesky do centra Brna a dalších městských částí, ale také přes Starou dálnici, neboli takzvanou Hitlerovu dálnici, na D1.

Závěr

Stěhování do Brna – Bystrce je investicí do kvalitního života v blízkosti přírody a zároveň v dosahu všech výhod velkoměsta. Ačkoli jsou ceny nemovitostí v této oblasti vyšší než například na vesnici, návratnost investice je zajištěna vysokou poptávkou po bydlení v této lokalitě a předpokládaným budoucím růstem cen. Pokud se rozhodnete pro stěhování právě sem, nebo také pryč z Bystrce, rádi vám pomůžeme. Jsme brněnská stěhovací firma s mnohaletou tradicí a rádi vám pomůžeme.