Stěhovací služba – výběr není jen o ceně


Pokud si myslíte, že stěhování je jen o tom něco někam odnést, pak jste se patrně ještě nikdy nestěhovali. Popíšu vám svoji zkušenost, tedy zkušenost nezkušeného. Někdy je to v životě tak, že člověk nemá mnoho času a přitom chce zrealizovat zásadní životní změnu. Pro mě to bylo stěhování z Brna na venkov. Pracoval jsem tehdy pro firmu, která mě vytěžovala na 100% a k tomu jsem začínal podnikat sám na sebe. Nebylo snadné vše skloubit, natož pak ještě vymyslet, jak zvládnout stěhování. Bydlel jsem v Brně na Vinohradech a náš dům byl sice bezbariérový, ale přesto jsem měl ze stěhování obavy. Původně jsem měl v úmyslu vše předem zabalit, nachystat a pak jen s pár přáteli odvézt. Jenže přátel sice mám dost, ale těch, kteří dokáží stěhovat těžká břemena mám méně počet těch, kteří mají čas a chuť se limitně blížil k nule. Proto jsem se tehdy rozhodl stěhování svěřit profesionální stěhovací firmě. Hledal jsem stěhováky z Brna a naštěstí jsem našel.

Příprava na stěhování

Poté, co jsem zabalil nejosobnější věci a pán ze stěhovací firmy mi vysvětlil, jak bude celá akce probíhat, tak jsem již spolehlivě věděl, že stěhování je náročný proces, který vyžaduje přesné plánování, organizaci a nejen fyzickou sílu. I když bez té se to neobejde. Nezáleží na tom, zda se stěhujete z malého bytu nebo velkého rodinného domu, logistika přemístění všech vašich věcí z jednoho místa na druhé je složitější, než jsem si původně myslel. Kluci stěhováci mi řekli, že bude potřeba některý nábytek raději rozdělat. Ne proto, že by neprošel dveřmi, ale proto, aby se cestou nepoškodil. Také se postarali předem o precizní zabalení všeho rozbitného, což by mě jako jednotlivci zabralo násobně více času. Navíc jsem na to ani neměl patřičné balící pomůcky, jako jsou stěhovací krabice. Když to shrnu, tak konstatuji, že profesionální stěhovací služby mají následující výhody:

  1. Úspora času a energie: Profesionální stěhovací služby vám nabízejí úlevu od fyzické námahy a stresu spojeného se stěhováním. Zkušený tým zabalí, naloží, přepraví a vyloží vaše věci, čímž vám ušetří cenný čas a energii.
  2. Bezpečnost: Při manipulaci s těžkými břemeny, jako je nábytek nebo elektronické zařízení, může dojít k poškození vašich věcí nebo k osobnímu zranění. Profesionální stěhovací týmy jsou vycvičeny k manipulaci s těmito předměty bezpečným a efektivním způsobem. Nehrozí, nebo je minimalizována možnost poškození věcí či zranění lidí.
  3. Odborné balení: Balení je jednou z nejnáročnějších částí stěhování. Profesionální stěhovací služby nabízejí odborné balení, aby se minimalizovalo riziko poškození při přepravě. Navíc vám zapůjčí, nebo věnují balící materiál.
  4. Pojištění: Většina profesionálních stěhovacích služeb nabízí pojištění, které pokrývá škody, které by mohly vzniknout během stěhování. To vám poskytuje klid a jistotu, že vaše cenné věci jsou v bezpečí.
  5. Pokud přece jen dojde k poškození čehokoli (stěhovaného vybavení, nebo například odření stěn), vše uvedou do původního stavu a uhradí škodu. I mě v tomto ohledu vyšla firma Cibulka maximálně vstříc a ujistila mě, že vše bude v pořádku i kdyby se něco přihodilo. Naštěstí vše proběhlo hladce.

Lokální stěhovací služby v Brně a okolí

Klíčová pro mě bylo, že jsem si našel firmu z Brna a nemusel jsem tedy platit více peněz za přejezd stěhovacího vozu z jiného města. Pro obyvatele Brna a okolí je podle mě stěhovací firma Stěhování Cibulka ideálním partnerem pro bezproblémové stěhování. Pánové jsou velmi časově flexibilní a dokáží se přizpůsobit zákazníkovi. Ať už potřebujete stěhovat jen několik krabic nebo celý dům, můžete se na ně spolehnout. Nejsou to žádní rabijáti, jsou to siláci a budou s vašimi věcmi zacházet ohleduplně.

Podle toho, co o nich vím, se jejich tým skládá výhradně z profesionálních a zkušených stěhováků a nejsou to nějací najatí amatéři o kterých jsem slyšel ze zkušeností některých přátel. Byl jsem s nimi spokojený i proto, že dodrželi cenu a vyšli mi vstříc co se týká vyklizení nemovitosti, do které jsem se stěhoval a také likvidace nepotřebného nábytku a vybavení, jako byly například koberce.

Stěhování na venkov má svá specifika

Stěhoval jsem se z Brna na venkov, do okresu Vyškov, což nebylo tak rozhodující. Podstatné je to, že pokud se stěhujete z bytu do rodinného domu, tak vás bude trápit jednak to, že budete muset vyhodit a zlikvidovat spoustu vybavení z bytu, ale také možná z kupovaného domu, což byl můj případ. Prodával jsem byt pánovi, který nechtěl žádné vybavení, ale v mém novém (tedy starším) domě bylo také vybavení. Navíc bylo spoustu harampádí v kůlně. Proto jsem potřeboval novou vyklidit nemovitost tak, abych do ní mohl nastěhovat maximum mých věcí. Přistavili jsme proto k domu kontejner a do něj pak pánové stěhováci vše házeli a já jen říkal co zachováme a co vyhodíme. Stěhování je vždy ideální příležitost pro to, aby se člověk zbavil starých a nepotřebných věcí a já toho díky šikovným stěhovákům naprosto využil.

Uskladnění věcí v kontejneru

Pokud se dostanete do situace, že se budete potřebovat odstěhovat a ještě nebude možné dát věci do nového bydlení, tak nabízí tato stěhovací firma možnost uskladnit věci v zamykatelném kontejneru přímo v Brně. Kontejner je ve střeženém objektu, je opravdu masivní a můžete si do něj kdykoli pro cokoli přijít, protože dostanete vlastní klíč. Kontejner jsem viděl a kdysi využi při jiné stěhovací akci a opravdu se nemusíte o své věci bát.

Závěr?

Podle mě se jednoznačně vyplatí najmout na stěhování profíky. Byl jsem se službami firmy maximálně spokojený. Nekazte si záda, nebuďte zmordovaní a při stěhování si jen hlídejte co, kam.

Spokojený klient Přemek Kubák