Stěhování do Kníniček


Kníničky je okrajová městská část na severozápadě statutárního města Brna. Je tvořena městskou čtvrtí Kníničky, původně samostatnou obcí, která byla k Brnu připojena v roce 1960. Kníničky mají rozlohu cca 11 km² a leží vzdušnou čarou cca 8 kilometrů od centra Brna.

Kníničky, se nacházejí u Brněnské přehrady, dříve Kníničské, na levém břehu Svratky. Přehrada tak skýtá obyvatelům Kníniček mnoho příležitostí pro relaxaci a trávení volného času. Pokud zde budete prodávat byt či dům, můžete se obrátit na brněnskou realitní kancelář, která vám s prodejem ráda pomůže a my následně rádi zrealizujeme stěhování. Také vám můžeme pomoci s vyklízením nemovitosti například po úmrtí majitele i s dalšími stěhovacími službami.

Charakter bydlení v obci

Kníničky jsou malá, ale malebná obec, která si dosud zachovává vesnický charakter. V posledních letech dochází k rozšiřování zástavby Kníniček. Vznikly zde nové ulice Ambrožova, Hluboček a U Luhu, zahrnující typicky rodinné domy. Zástavba samotných Kníniček se rozkládá pod úpatím Mniší hory. Součástí katastru Kníniček je i část Brněnské přehrady včetně části přehradní hráze. Přibližně dvě třetiny katastru Kníniček pokrývají Podkomorské lesy, rozkládající se západně od kníničské zástavby. Těmito lesy vedou turistické trasy podél Brněnské přehrady, nebo také do Veverské Bítýšky.

Doprava a dostupnost

Kníničky mají dobré napojení přes Bystrc na dálnici D1, ale také okolo Svratky na centrum Brna. Po místní silnici se také dostanete pohodlně přes Rozdrojovice a Jinačovice do Kuřimi. Kníničky jsou proto ideální volbou pro toho, kdo ocení blízkost města i lesa a vesnické prostředí.

Katastrem Kníniček prochází trasa nedokončené exteritoriální dálnice Vídeň – Vratislav a do budoucna se uvažuje i o využití jejího zdejšího úseku pro vybudování plánované dálnice D43. To je ovšem velmi nejisté. Mnozí občané proti tomuto řešení protestují a proto je pravděpodobné, že k němu nikdy nedojde.

Informace o obci

Místní úřad MČ Brno-Kníničky se nachází na adrese Nová 11, 635 00 Brno. Pro více informací o Kníničkách můžete navštívit oficiální web městské části.